dar…
Dacă o faceți într-un an înseamnă că…
Așa dar, doar 2 ani…
Am primi frecvent întrebarea:
În cât timp ar trebui să se construiască o casă?
Ei bine, nu suntem constructori dar din săpusele câtorva colaboratori de ai noștri.
Am înțeles că ar trebui să se facă pe parcursul a 2 ani.
Mai exact în primul an partea de fundație și zidărie.
Și închiderea prin acoperiș.
Iar în al doilea an, ferestre înstalații și finisaje.
Așa dar dacă o faceți într-un an o să vă mai apară ceva fisuri.
Până când se mai așează casa sau până când se usucă foarte foarte bine betonul.
Am văzut și case făcute în 4 luni și sunt bine mersi și acum, nu au nici o problemă.
Doar că scepticii spun că 2 ani ar fii un termen rezonabil de exercuție al unei case în parametri normali și pentru un rezultat minunat și de durată.
Așa dar doar 2 ani din viața noastră se duc in construcții!
Mult succes dragilor și răbdare atunci când construiți
Pentru că cele mai mari greșeli se fac atunci când te grăbești.
Toate cele bune!


Tevile de canalizare pentru școli și instituții construiesc infrastructura viitorului
iun.
Montaj gazon: informații esențiale pentru un start reușit
iun.
Pavajul din piatra naturală îți transformă spațiul exterior
iun.
Pavaj WISE: soluția modernă pentru amenajări durabile
iun.
Alege cu înțelepciune: cărămida vs BCA pentru construcția ta
iun.
Gardul wpc comparatie cu gardul metalic: alegerea rațională pentru proprietatea ta
iun.